Andris Zeibots "Plīva"

Apgāds “Literatūras KOMBAINS” ar Andra Zeibota dzejoļu krājumu “Plīva” atklāj jaunu sēriju “Ārpus laika”, kuru šobrīd visspilgtāk raksturo tieši Zeibota jaunais krājums. Tas ir savpata radošā pulsa apliecinājums, kas skan ārpus ierastajām laika koordinātēm, gluži kā no citpasaules saņemts signāls. Neērti poētiski vaicājumi par esmi, cilvēcību, vēstures un kultūras ritu šo krājumu pielīdzina episkam vēstījumam, kurš mums kā arheoloģisks atklājums ir pieejams fragmentāri.

Gluži tāpat kā par Josifa Brodska daiļradi ir teikts, ka tā ir kādas acs zīlīte, kas fiksē pasauli īsi pirms kodolsprādziena, arī Andra Zeibota jaunais dzejoļu krājums sevī uzsūc cilvēka esamības, refleksijas un kultūras kvintesences īsi pirms mirkļa, kad tas kļūst nenozīmīgi. Nav nekāds brīnums, ka šāds skata punkts un tā perspektīva ļauj radīt tādas poētiskas gleznas, kādas līdz šim latviešu literatūrā nav bijis.

Izdošanas gads: 2021

Lapaspušu skaits: 129

ISBN: 9789934886577

Pirkt

Inta Kampara "Svilpaunieces"

Dzejnieces, kas dzīvo starp “daudziem kokiem, plašiem klajumiem” un spožām, savdabīgām dzejiskām pasāžām un atklāsmēm, kādas paveras vien laivojot alku, ilgošanās, impulsa refleksiju spožajā un skaudrajā mistrojumā – Intas Kamparas debijas dzejas krājums "Svilpaunieces" ir īpašs dzejas vēstījuma punkts, visupirms eksistenciāls, taču arī semantisks, jo dzejas varone pārsvarā atrodas tēlaini un priekšmetiski bagātā vidē, nereti uz šauri kadrēta fona, kas tikai ļauj nojaust dzīves kā labirinta eksistenci, tā patiesos izmērus, un indivīda dzīves akta šajā eksistenciālajā izaicinājumā daudznozīmīgums.

Dzeja ir kurzemnieciski tieša un vienlaikus tikpat kurzemnieciski mājieniem un nogaidījumiem bagāta, tādējādi pārstāvot īpašo lokālo, bet tāpēc ne mazāk kolorīto literāro rokrakstu.

Krājums izdots ar VKKF atbalstu grāmatu sērijā "Pierobeža". Ilustrējusi māksliniece Agnese Rudzīte

Izdošanas gads: 2022

Lapaspušu skaits: 90

Izmērs: 160x160mm, mīkstie vāki

Pirkt

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.